Ege Haberleri

Uydu takip cihazı ile takip ediliyordu, ölü bulundu

DENİZ KAPLUMBAĞALARI ARAŞTIRMA, KURTARMA VE REHABİLİTASYON MERKEZİ TARAFINDAN UYDU TAKİP CİHAZI TAKILARAK TAKİP EDİLEN CARETTA CARETTA DENİZ KAPLUMBAĞASI MİSİNA YUTMASI SONUCU BOĞULARAK ÖLDÜ.

  • 27 Nisan 2022
  • 11 kez görüntülendi.
Uydu takip cihazı ile takip ediliyordu, ölü bulundu

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı projesi çerçevesinde Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEKAMER) tarafından uydu takip cihazı takılarak 7 aydır takip edilen Caretta Caretta deniz kaplumbağası Aydın Kuşadası Milli Parklar ekipleri tarafından ölü bulundu.

DEKAMER tarafından uydudan sürekli takip altında tutulan Caretta Caretta deniz kaplumbağası 12 Nisan’da Kuşadası ilçesi karşısındaki Yunanistan’ın Simi adasından sinyal alındı. Simi Adasından sonrası sinyali kesilen kaplumbağa geçen Cumartesi günü Kuşadası’nda Milli Parklar ekipleri tarafından ölü bulundu ve EKODOSD tarafından DEKAMER ekiplerine teslim edildi.

DEKAMER veteriner hekimlerinin gerçekleştirdiği nekropsi sonucunda ön üyede misina ve ağdan kaynaklanan kesiler tespit edilirken, ölüm nedeni ise boğulma olarak belirlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ