Ege Haberleri

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınlar tarzlarına göre kombinlerini oluştururken zaman zaman pantolonlara, zaman zaman da eteklere yer verebilirler. Gerek iş yaşantısında, gerekse de günlük gezmelerde birçok kadın pantolon ve eteklerle kombin oluştururken; modayı da yakından takip ederek hareket ediyor. Etek giymeyi çok seven hanımlar; alışveriş yaparken vücut tiplerine göre en uygun eteğin arayışı esnasında bazen saatlerce vakit harcayabiliyorlar. Sizlere yardımcı olmak maksadıyla; vücut tipine göre nasıl bir etek seçimi yapmanız gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz.

Eğer siz de birçok bayan gibi eteklerden vazgeçemiyor ve stil oluştururken eteklerle kombin yapmayı tercih ediyorsanız; yazımızı okumadan geçmeyin. Vücut tipinize göre doğru etek seçimi sayesinde hem oluşturduğunuz kombinler daha ilgi çekici bir hale gelecek, hem de vücudunuz olduğundan daha seksi ve alımlı görünecek. Kalem etekler, pileli etekler, A kesim etekler, uzun etekler, kısa etekler, midi etekler, maksi boy etekler, mini etekler ve kloş etekler arasından hangisinin ya da hangilerinin sizin vücudunuza uygun olduğunu öğrenmek için aşağıdaki maddelere dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde etek modelleri içerisinden vücut tipiniz için en doğru seçimi yapmış olursunuz.

Hangi Etek Size Daha Uygun?

Eğer bel kısmınız kalınsa; dikkati mutlaka başka taraflara çekmelisiniz. Bacaklarınızı ortaya çıkaran mini etekler ya da boyunuzu uzun gösterecek olan uzun etekler tercihiniz olmalıdır. Orta boy eteklerden ise, uzak durmanız gerekiyor.

Geniş kalça birçok bayanın sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizin kalçalarınız da geniş ise; çan tipi etekler tam da size göre bir tercih olacak. Az drapeli etekler de yine tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor. Bu arada koyu renkleri tercih etmeniz; kalçanızı saklamanız adına bir avantajdır. Kabarık etekler, kalem etekler ve vücudu saran etekler hiç de size göre değildir.

Eğer kısa boylu bir bayansanız; A form etekleri tercih edebilirsiniz. Dar kesimi ile dikkat çeken bu eteklerin boyu diz hizasında olmalıdır.

Geniş bir mideniz varsa; çan etekleri tercih etmeli ve vücudu saran ya da salaş bir yapıda olan eteklerden uzak durmalısınız.

Kadınsı vücut hatlarına sahip olan hanımlar için en uygun etek modelleri ise; kalem eteklerdir. Kalem etekler; kadınsı vücuda sahip olanların fiziğinin ortaya çıkmasına olanak tanırken; böylece daha seksi bir görünüm elde edilecektir.

Bacak boyunuz uzun ise; pileli eteklerden vazgeçmeyin. Farklı boylardaki pilili etekler; sizin için en uygun seçim olurken, hareketli renkleri de korkmadan tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ