Ege Haberleri

VUSLAT!

VUSLAT!

VUSLAT!

Ha bugün ha yarın derken sanırım yakınlaştık özgürlüğe. Dağlarda, bayırlarda, sahillerde kimlik kontrolsüz, elimizde gereksiz market poşetleriyle yürüyüşlerimiz, en uzak mesafedeki markete gitme etkinliklerimiz son bulacak diye sevinme vakitlerindeyiz.  Hepsinin anısı farklı demek isterim ama “yok artık bitsin yeter” dediğinizi duyar gibiyim. İnsanoğlu yaşanılanları yedekler gün gelince ortaya çıkarır. Bugünlerdeki yedeklediklerimizi tekrar çıkarmamak dileğim.  Hem güzellikleri konuşalım öyle değil mi? şu an ihtiyacımız olanı. Bitmeyen umutlarla güne uyanışlarımızı, heyecandan kalbimizi titretenleri adım atmaya halimiz kalmamışken bizlere koşma azmini veren hayallerimizi… Hepsinin arifesindeyiz. Aralı kapıları açmak için gerekli istek, küçük kıvılcımlı fitili ateşlememiz için yeterli kora sahibiz. ha gayret.

Yasakların hayatın tadını daha fazla çıkararak yaşamayı öğrettiğine inanmıyorum ben. Her şer’de bin hayır ara inancıyla bizlere çok fazla duygu kattığına. Görmek yaşamına katarak ilerlemek verilen sinyalleri alıp yenilik bombalarını patlatmak aslolan. Sabra sabır ettik. İnsan hayatında en zorlardan birini başardık. Kimisi görmeye başladı. Kimisinin gözleri kapandı. Hayat döngüsü yavaşladı derken aslında daha çok hızlandık. Kayıpların peşinden koşmak, hayat ritmimizi bozdu. Nefes nefese kaldık. Durup dinlenmeye kendimizi dinlemeye vakit ayıramadık.  Kendimizle baş başa kalmanın tadını alamadık. Alışkın değilsin çünkü o kadar yabancılaştırıldın ki kendine, en iyi arkadaşının sen olduğu unutturuldu.  Yorulduk, eğildik, büküldük ama ayağa kalkma zamanına geldik.

Hayat ringindesin yumruklarını nasıl kullanacağını bilirsen sana atılan her darbeyi özgüveninle karşılar ve savunmayı öğrenirsin.  Öğrendikçe rahatlar hangi hamlenin nerden geleceğini bilirsin. Bilirsen,  cesaretinle, gücünle, açık bilincinle maçı alırsın. Hayat bitip tükenmeyen bir arena ve önümüzde çok maçlar var. Yolumuz güzel ve engebeli sadece kalbinle görerek yürü. Her oyunu alamasan da daima bir sonrakine odaklan.

Bu oyunu kendimle oynamamı sağlayan bu zamana selam ola…

Rastgele… Sevgiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. GÜLAY CENGİZ dedi ki:

    Yazılarını beyenerek takip ettiğim bir sonraki yazısında neyi baltalayacak diye merakla beklediğim ruhu can… yazılarında bam tellerimize dokunarak hepimizin içindeki sesi haykırdığın kanatindeyim. Aydınlık yolunda başarı ile yürüyeceginden bizleride bu yolda farklı farklı görüş ve düşünce yelpazesi içerisinde devam ettirecegin temennisi ile başarılarının devamını dilerim…

  2. Jülide dedi ki:

    Yüreğine, kalemine sağlık canım benim.Yazılarını beğenerek okuyorum. Başarıların daim olsun

BİR YORUM YAZ