Ege Haberleri

Kredi kartı ile usdt alma

Kredi kartı ile usdt alma

Kripto para piyasasında, ABD doları ile 1:1 oranda işlem gören bir sabit coin olan Tether (USDT), birçok yatırımcının tercih ettiği bir varlık. Dolar bazında yatırım yapmak isteyenler ya da kripto para piyasasında alım fırsatlarını yakalamak için nakitte bekleyenlere hitap eden USDT, piyasa değerine göre Bitcoin ve Ethereum’un ardından dünyanın en büyük 3. kripto varlığı. Stablecoin kavramının doğmasına neden olan USDT, güvenli yapısı ve birçok blokzinciri üzerinde kullanılabilmesi ile oldukça yüksek bir işlem hacmi ve piyasa değerine sahip. Bununla birlikte, kripto para borsalarından USDT alma sürecinde birçok yatırımcı, Türk lirası ile nakit işlem yapmak yerine, kredi kartını tercih etmek istiyor. Taksitlendirilebilmesi ve dolarda alım fırsatını kaçırmadan hızlı bir şekilde işlem yapılabilmesi ile, kredi kartı ile USDT alma oldukça avantajlı. Peki kredi kartı ile USDT almak mümkün mü? USDT yatırımının USD almaya göre avantajları neler?

USD’ye göre USDT satın almak neden avantajlı?

USDT, kripto para dünyasının ilk sabit coin’i. Değeri her zaman 1 ABD dolarına eşit olan USDT, Tether Limited şirketi tarafından piyasaya sürülüyor. Madenciliği olmayan kripto para biriminin güvenliğini ve stabilliğini korumak için Tether Limited, rezervlerinde piyasaya yer alan USDT miktarı kadar USD tutuyor. Bununla birlikte merak edilen konu, yatırımcıların neden dolar almak yerine USDT satın aldığı. Dolar satın almak için tercih edilen kanallar bankalar ve döviz büroları. Bununla birlikte, bir bankadan ya da döviz bürosundan USD satın almak ciddi bir komisyon ödemek anlamına geliyor. Örnek vermek gerekirse, doların 15 TL’den işlem gördüğü bir piyasada dolar almak isteyen yatırımcı, 15,30 TL öderken, dolarını satmak istediğinde 14,70 TL alabiliyor. Bu durum, piyasanın daha volatil olduğu dönemlerde daha da avantajsız hale geliyor. Özellikle bankalardan, mobil uygulama üzerinden işlem yapılsa dahi mesai saatleri dışında alım satım makasları açılabiliyor. Piyasanın kapalı olduğu hafta sonu dönemlerinde ise dolar alım satım makası çok daha yüksek oluyor.

 

USDT, kripto para borsalarında 7/24 işleme açık ve çok düşük bir makas aralığına sahip bir sabit coin olarak, dolar yatırımı yapmak isteyenler için oldukça avantajlı. 7/24 çok uygun bir makas üzerinden TL’ye çevrilebilen USDT, aynı zamanda kripto para borsalarında en yüksek işlem hacmine sahip çiftlere sahip. BTC/USDT ya da ETH/USDT gibi çiftler, tüm borsalarda en yüksek hacme sahip çiftler.

Kredi kartı ile USDT nasıl alınır?

USDT, yalnızca kripto para borsalarından, itibari para karşılığında satın alınabilir. USDT satın almak isteyen yatırımcılar, kredi kartı kullanmak istiyorsa, kredi kartı ile ödeme yapılabilen bir borsa tercih edilmeli. USDT hemen tüm borsalarda işlem görmesine karşın, Türkiye’de kredi kartı ile işleme açık çok az borsa var. Bu borsaların başında gelen Kucoin, kredi kartı ile bitcoin almanın mümkün olduğu bir yer. 600’den fazla coin’in listelendiği ve 10 milyonun üzerinde yatırımcının tercih ettiği Kucoin, dünyanın en büyük borsaları içinde ilk sıralarda.

 

Kucoin’de kredi kartı ile USDT satın almak için, öncelikle web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden kredi kartı ile Türk lirası yatırma işlemi gerçekleştirilmeli. Bunun ardından USDT piyasasında, limit ya da piyasa emir verilerek USDT anında satın alınabilir. Buna ek olarak, Kucoin’in sunduğu olanaklardan yararlanmak için, farklı borsalardaki cüzdanlarda yer alan USDT varlıkları da Kucoin cüzdanına çekilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ